۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۳ آذر  | 2020 December 3
کد مطلب: 5179   تاریخ انتشار : ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ساعت 17:07 نسخه چاپی
در شورای زکات شهرستان لالی

زکات یکی از ارکان (دین اسلام) است/فریضه الهی زکات باید بیش از پیش احیا شود + عکس

لالی نیوز:با قرار گرفتن در آستانه برداشت محصولات کشاورزی شورای زکات شهرستان لالی در محل دفتر امام جمعه برگزارشد .

به گزارش لالی نیوز در این جلسه حجت الاسلام زرگانی به ارائه گزارشی از این شورا در سال قبل پرداخته و عنوان کرد :‌در سال 98 در حدود 566 میلیون تومان زکات در لالی جمع آوری شد که این مبلغ در امور مختلفی همچون کمک به نیازمندان ، احداث مسکن برای خانواده های بی بضاعت ،‌تهیه جهیزیه ، ساخت غسالخانه و تجهیز و بازسازی مساجد صرف شد .

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان لالی اظهار داشت :‌معمولا شهروندان و کشاورزان لالی با کمک های مختلفی که در امورات مردم انجام می دهند به صورت غیر مستقیم زکات خود را می پردازند اما اگر از آغاز با نیت پرداخت زکات کمک های خود را انجام دهند به نحو بهتری این فریضه الهی ادا می شود .

در ادامه این جلسه امام جمعه شهرستان لالی با اشاره به این که زکات یکی از ارکان دین مبین اسلام است عنوان داشت :‌اطلاع رسانی و تبلیغ احکام زکات در بین مردم و کشاورزان مسئله مهمی است که اگر به نحو مطلوب انجام شود و مردم از سهم پرداختی خود آگاه باشند این فریضه الهی را به نحو بهتری به جای می آورند.

حجت الاسلام سیداحمدی اظهار داشت : فریضه زکات یکی از فرائض کم رنگ جامعه است که امیدواریم در سال جاری در بحث جمع آوری و هزینه کرد با تبلیغ و تلاش بیشتر این فریضه الهی بیش از پیش احیا شود.

در بخش دیگری از برنامه ، فرماندار لالی ضمن تقدیر از همه عوامل تلاشگر در زمینه جمع آوری زکات بیان کرد :‌اگر اطلاع رسانی مناسبی به جامعه کشاورزی و روستاپیان صورت گیرد و با تنویر افکار عمومی محل هزینه کرد این اموال تشریح شود استقبال مردم و کشاورزان به پرداخت زکات بیشتر خواهد شد.

گودرز ترکی زاده تصریح کرد :‌به لطف بارش های خوب امسال محصولات کشاورزی خوبی هم خواهیم داشت که با پرداخت زکات از سوی کشاورزان برکت آن ها بیشتر هم خواهد شد.

مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :