۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۵ تير  | 2020 July 15
کد مطلب: 5178   تاریخ انتشار : ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۵ خرداد ساعت 14:50 نسخه چاپی
در حال به روز رسانی ...

سه رقمی شدن آمار مبتلایان کرونا در لالی/ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط شهروندان

لالی نیوز:پس از حدود سه ماه از شیوع کرونا در کشور و ابتلای بیش از هزاران نفر از هموطنان امروز اولین مورد مبتلا به کرونا در شهرستان لالی به صورت رسمی اعلام و مقاومت شهرستان در برابر این ویروس شکسته شد.

به گزارش لالی نیوز طی اعلام مراجع رسمی ، آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان لالی امروز شنبه شنبه مورخه 24 خرداد بیش از 115 نفر اعلام و تعدادی موارد مشکوک هم جهت آزمایش به استان ارسال شده است .

در پی این اعلام ستاد کرونا در لالی تصمیمات جدیدی اتخاذ و با اعلام محدودیت های مجدد شهروندان را به درخانه ماندن توصیه کردند و در همین راستا فرماندار شهرستان لالی اعلام کرد : همه محدودیت هایی که در ایام نوروز در مناطق گردشگری اعمال شده بود از فردا دوباره برقرار خواهند شد .

وی تاکید کرد: تردد به مناطق گردشگری ممنوع و نیروی انتظامی با افرادی که در حاشیه رودخانه ها از جمله چم شور و تراز و ... باشند برخورد و خودروهای آن ها توقیف خواهد شد.

گودرز ترکی زاده تصریح کرد : ورودی منطقه گردشگری آرپناه مسدود خواهد شد و هر گونه تردد تفریحی با بازگشت مواجه خواهد شد.

وی در ادامه اعلام کرد : فعالیت کلیه اصناف غیر ضرور از روز شنبه تعطیل و بازار با محدودیت تردد همراه خواهد بود و صرفا اصناف ضروری مجاز به فعالیت خواهند بود .

فرماندار لالی عنوان کرد : مردم از تردد غیر ضروری خودداری و از شرکت در تجمعات به شدت پرهیز کنند و با رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی یاری گر کادر درمانی شهرستان باشند.

وی در ادامه هشدار داد: علی رغم تمام تاکیدات قبلی و عدم رعایت مناسب از سوی برخی از شهروندان ، برگزاری مراسمات شادی و عزا در سطح شهر در نهایت منجر به وضعیت فعلی و قرمز سلامت در لالی شده است ، لذا کلیه شهروندان مطلع باشند برخوردهای نیروی انتظامی با برگزار کنندگان تجمعات و مراسمات مختلف به مراتب جدی تر از قبل خواهد بود.

گودرز ترکی زاده در پایان اعلام کرد : تصمیمات جدید ستاد کرونا در شهرستان لالی در خصوص مسدود کردن ورودی شهر در صورت تداوم وضعیت قرمز در شهرستان در روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد .

همچنین ستاد مبارزه با کرونا در لالی در آخرین جلسه خود محدودیت های جدیدی را از جمله تعطیلی آرامستان ها و ممنوعیت برگزاری مراسمات مختلف و برپایی تجمعات را  ممنوع اعلام کرد.

با ثبت این آمار از ابتلای کرونا در لالی ، ضرورت رعایت بهداشت از سوی شهروندان امری مهم و مورد تاکید از سوی مسئولان است تا با قطع زنجیره انتقال سیر صعودی آمار مبتلایان متوقف شود.

شبكه  بهداشت  و درمان شهرستان تمام اقدامات لازم در خصوص قرنطينه خانگي خانواده ، بررسي وضيت اپيد ميولوژيكي بيمار، سابقه  حضورش در تجمعات  و رصد كليه افرادي كه با وي ارتباط داشته اند ، درمان هاي حمايتي ، بررسي و نمونه گيري در خصوص افراد در تماس  ،  گندزدايي محل هايي كه به انجا مراجعه نموده ، توزيع ضدعفوني كننده  دست و گند زداهاي محيطي  و ... را انجام خواهد داد ،  به خادمین خود در بهداشت و درمان اعتماد کنید که جز به سلامتی شما به چیزی نمی اندیشند

پيام هاي زيادي در خصوص ذكر نام و مشخصات  فرد مبتلا دريافت شده است لذا لطفا  به حريم شخصي و حقوقي مردم احترام بگذاريد و با اسامي هاي غير واقعي  در فضاي مجازي موجب دل ازاري همشهريانمان نگرديد .

مراسمات عزاداري  ، جشن ها ، ديد و بازديدها  مخاطره آميز ترين رويداد در شهرستان لالي است ، لطفا به هيچ وجه در مراسمات شركت نكنيد.

بانيان مراسمات ، فيلمبرداران ، آشپزان ، خوانندگان ، اقوام درجه يك و دو و ديگر افراد فاميل به خاطر سلامت خودتان  و مردم شهرمان در مراسمات شركت نكنيد و همه را براي عدم برگزاري مراسمات تشويق كنيد .

حضور بي مورد در بازار شهر، بانكها ، طي چند وقت اخير نگران كننده بوده ، كه مكرر توسط كارشناسان بهداشتي در بازرسي ها تذكر داده شده است لذا توصيه ميگردد ، ماسك بزنيد ، مرتب دستانتان روبشوييد ، از حضور بي مورد در هر نقطه  تجمعي  (سوپرماركت ها ، بانك ها ، پمپ بنزين ها ، حراجي ها ، دورهمي ها ) جددا خودداري كنيد.

 

مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :