۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد  | 2018 May 25
کد مطلب: 4608   تاریخ انتشار : ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۰ شهريور ساعت 04:21 نسخه چاپی
مرثیه ای دیگر برای زاگرس

آتش سوزی درجنگل های زاگرس / سوختن بیش از 20هکتار از مراتع و درختان درمنطقه جنگلی آرپناه شهرستان لالی + تصاویر

لالی نیوز:امروز و در اتفاق دلخ دیگری بخش زیادی از مناطق جنگلی کوهستان های زاگرس در شهرستان لالی دچار حریق شده که متاسفانه در حدود 20 هکتار از مراتع و درختان جنگلی این نواحی طعمه حریق شدند .

به گزارش لالی نیوز امروز و در اتفاق تلخ دیگری بخش زیادی از مناطق جنگلی کوهستان های زاگرس در شهرستان لالی دچار حریق شده که متاسفانه در حدود 20 هکتار از مراتع و درختان جنگلی این نواحی در آتش سوخت .

رئیس منابع طبیعی شهرستان لالی در گفتگو با این پایگاه خبری اظهار داشت : آتش سوزی منطقه جنگلی سوز پبده در منطقه آرپناه از توابع بخش حتی شهرستان لالی از ساعت 13 بعد از ظهر آغاز و تا 23 شب ادامه داشته است که در حال حاضر کنترل شده است .

وی تصریح کرد : این آتش سوزی به نظر عمدی می رسد و در راستای کشف علت آن در حال پیگیری هستیم چرا که بر طبق قوانین ، آتش سوزی عمدی در مراتع و جنگل ها از سه تا 10 سال حبس دارد .

شاپور حاجی پور در ادامه با گلایه از کمبود امکانات ، تجهیزات و نیروی انسانی لازم جهت مهار آتش تاکید کرد : متاسفانه علی رغم وجود مصوبه ستاد بحران مبنی بر همکاری کلیه مامورین و دستگاه های دولتی ، کشوری و لشکری در مواقع بحران در آتش سوزی ، امروز تنها پرسنل اداره منابع طبیعی و جمعی از مردم محل حضور داشته که به علت صعب العبور بودن منطقه ، عدم دارا بودن تجهیزات کافی و نبود نیروی انسانی کافی اطفای حریق با سختی فراوانی صورت گرفت .

وی عنوان کرد : مساحت منطقه خسارت دیده در حدود 20 هکتار از مراتع و درختان بلوط منطقه جنگلی سوز پبده در منطقه توریستی آرپناه بوده است که با تلاش فراوان ، آتش در آن مناطق مهار شد .

گفتنی است جنگل های زیبای زاگرس هر از چند گاهی به علت های نامعلوم و در جغرافیای کوهستانی و صعب العبورخوزستان دچار آتش سوزی می شوند و متاسفانه کمبود امکانات ، تجهیزات ارتباطی و کمبود نیروها در مواقع بحران موجب می شود که این سرمایه های ملی و طبیعی همواره طعمه آتش سوزی ها شوند .

انتظار می رود در مناطقی که این سرمایه های طبیعی وجود دارند تجهیزات و تدابیر لازم در مواقع این چنینی از قبل اندیشیده شده و با پیشگیری و انجام اقدامات سریع و به موقع از وارد شدن خسارات بیشتر به طبیعت زیبای کوهستان های زاگرس پیشگیری به عمل آید .

 
برای عضویت در کانال تلگرامی لالی نیوز روی تصویر زیر کلیک کنیدبرچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :