۱۳۹۸ جمعه ۱ شهريور  | 2019 August 23
کد مطلب: 4346   تاریخ انتشار : ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۱ بهمن ساعت 17:29 نسخه چاپی

هلال احمر لالی از آغاز تا امروز +عکس

لالی نیوز:امیر عباس نجفی رئیس سابق هلال احمر لالی که به عنوان نخستین مدیر این دستگاه در لالی فعالیت داشته در گفت و گویی با این پایگاه خبری عملکرد چندین ساله خود را در لالی تشریح کرد .

به گزارش لالی نیوز عملکرد مورد اشاره به شرح زیر به همراه تصاویر تقدیم می گردد : 

بر حسب وظیفه و ادای احترام گزارشی از روند رو به رشد جمعیت هلال احمر شهرستان لالی خدمتان عرض می کنم

جمعیت هلال احمر شهرستان لالی در تاریخ 18/4/84 با عنوان نمایندگی در یک ساختمان استیجاری افتتاح گردید و بنده مسئولیت آنرا بعهده گرفتم.جمعیت هلال احمر  یک سازمان مردم نهاد است و ما نیز سعی کردیم با عضو گیری در سطح گسترده در شهرستان بدنه اصلی جمعیت را از جوانان و داوطلبان فعال و متعهد جامعه تشکیل بدهیم و بعد از آن با فعالیت های گسترده و با تجهیز  اداری و خودرویی معیارهای لازم را برای تبدیل نمایندگی به شعبه بدست  بیاوریم .

در سال 87 جمعیت هلال احمرلالی از نمایندگی به شعبه تبدیل شد و استقلال و استقرار مالی و اداری خود را بدست آورد و این خود آغاز دیگری بود .به لطف خدا و با پیگیری های مجدانه مشکلات یکی پس از دیگری مرتفع و در خرداد ماه 87 اقدام به ساخت و احداث پایگاه امداد و نجات شهری با زیر بنای 284 متر مربع  در طرح 2طبقه نمودیم و در سال 88پایان پذیرفت

 با توجه به نیاز مبرم به انبارجهت پوشش امدادی حوادث در سال 89 ساخت انبار امدادی با زیر بنای 648متر مربع آغاز و در سال 90 تجهیز و راه اندازی گردید.

شهریور سال 1390 آغاز احداث ساختمان اداری با زیر بنای 375متر مربع  با فنداسیون چند طبقه  بود که از نظر استحکام فنداسیون و از نظر سیستم داخلی و نمای بیرون یکی از مجهز ترین و زیباترین ساختمان های جمعیت هلال احمر در استان خوزستان است که در سال 93 به پایان رسید.

در سال 91ساخت دیواره صخره نوردی مصنوعی که یکی از 4دیواره جمعیت هلال احمر خوزستان می باشد در شعبه احداث ونصب گردید.

 از نظر تجهیزاتی دارای ست نجات و رها سازی هیدرولیک و پنوماتیک ،ست سیلاب ،ست کامل کوهستان و از نظر تجهیزات انفرادی کوهستان یکی از بهترین شعب جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران  هستیم.

در بحث امداد و نجات ،تیم های تخصصی در رشته های مختلف از جمله کوهستان،اسکان ،سیلاب، جاده، آوار برداری و پیش بیمارستانی تشکیل و آموزشهای تخصصی لازم را سپری نموده اند . از نظر وجود سرمایه نیروی انسانی از بهترین و زبده ترین امداد گران و نجاتگران برخوردار هستیم که باعث گردیده علرغم حادثه خیز بودن شهرستان همواره از توان پاسخگویی مناسبی در حوادث برخوردارباشم  و حضور شایسته امدا دگران و نجاتگران ما در صعود ها،مانورها،امدادرسانی ها ی ملی و منطقه ای وبه الخصوص پاسخگویی وپوشش امدادی شایان سیل 2/1/1394 خود مویداین موضوع است . و خلاصه اینکه این دستاورد ها و همه و همه این فعالیت ها و روند رو به رشد مرهون عنایت الهی و مساعی و کوشش نیرو های تلاشگر و خادمی است  که در پویایی جمعیت و انجام وظایف و ماموریت های محوله جز رضای خداوند متعال و خدمت به اقشار آسیب پذیر و حادثه دیده مقصودی نداشته اند و آنان کسانی نیستند جز امداد گران و نجاتگران و جوانان و داو طلبان جمعیت هلال احمر شهرستان لالی که همواره به انان عشق میورزم ومایه مباهات جمعیت هلال احمر هستند.

و اما این حقیر از وقتی مسئولیت جمعیت را بر عهده گرفتم با استعانت از خداوند ، تا کنون از اصول متعالی و انسانی جمعیت هلال احمرعدول نکرده ام و سعی بر این بود که خدمتگزاری صادق برای این مردم باشم نه در شعار، بلکه در عمل و همواره تعامل سازنده ای با سروران ارجمندم روسای محترم ادارات شهرستان داشته ام و مدیریتی اقتضایی، آرام اما پیگیر و  قاطع  و بدور از حاشیه را سرلوحه کار مدیرتی خود قرار داده ام و همواره از رهنمود های ائمه جمعه و نمایندگان مجلس و فرمانداران محترم بهره جسته ام و پشتوانه گرم ما در خدمتگزاری صادقانه به مردم شهرستان بوده اند .

در پایان از زحمات همه امدادگران و نجاتگران ،جوانان ،داوطلبان و مسئولین محترم شهرستان بالخصوص سید جلیل القدر حاج اقا سید علوی امام جمعه محترم ،جناب مهندس ترکی زاده فرماندار محترم  ، جناب آقای ظاهری نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیر عامل محترم جناب آقای دکتر خدادادی که نسبت به شهرستان همواره حسن نظر داشته اند سپاسگزاری مینمایم و امیدوارم  در بحث جذب و تقویت نیروی پرسنلی جمعیت هلال احمر شهرستان لالی و پایگاه های امداد و نجات ساحلی و کوهستان که همواره مد نظر ایشان بوده است تا حصول نتیجه حمایت لازم را مبذول فرمایند.

والسلام.امیرعباس نجفی .بهمن ماه 1395

  برای عضویت در کانال تلگرامی لالی نیوز روی تصویر زیر کلیک کنید

برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :