۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد  | 2018 May 25
کد مطلب: 4602   تاریخ انتشار : ۱۳۹۶ جمعه ۱۷ شهريور ساعت 04:15 نسخه چاپی
در نشست نماینده مردم با اصحاب رسانه

مراحل نهایی سدتراز امسال انجام می شود/در وضع جاده های روستایی لالی آخرین شهر استان است

لالی نیوز:نشست صمیمی علی عسکر ظاهری نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان،لالی ، اندیکا و هفتکل با حضور اصحاب رسانه این چهار شهر در محل شرکت نفت مسجدسلیمان برگزار و به سوالات خبرنگاران پاسخ داده شد .

به گزارش لالی نیوز نماینده حوزه انتخابیه مسجدسلیمان در آغاز این برنامه در گزارشی مفصل به ارائه عملکرد خود در حوزه های مختلف 4 شهر مسجدسلیمان ، لالی ، اندیکا و هفتکل پرداخته و اولویت مهم این فعالیت ها را موضوع آب شرب ، راه های روستایی و ساخت و ساز در حوزه آموزش و پرورش اعلام کرد .

وی با اشاره به پیگیری ها و رشد 107 درصدی بودجه ورزش استان از احداث 4 خانه جوان در شهرهای حوزه انتخابیه خبر داده و عنوان کرد : با وجود افزایشی که در اعتبارات ورزشی استان و منطقه داشتیم برای 5 سال آینده برنامه های خوبی را می توان در این حوزه دنبال و پیگیری کرد .

علی عسکر ظاهری در ادامه با اشاره به مشکلات آب شرب در شهرهای مختلف تاکید کرد : قرار است در برنامه زمانی بلند مدت با احداث سد تراز در لالی تامین آب شرب مردم از این طریق صورت گیرد که پیگیری ها جهت نهایی شدن این طرح تا پایان امسال صورت خواهد گرفت و امیدواریم با تخصیص ردیف اعتباری عملیات اجرایی آن در سال آینده آغاز شود .

وی در همین خصوص اضافه کرد : در برنامه تامین آب شرب مردم شهر لالی قرار بود با حفر چاه هایی در روستای سرکمری کار تامین آب پیگیری شود که با وجود نگرانی هایی در خصوص خشک شدن بستر رودخانه و خسارات زیست محیطی به منطقه ، ظرفیت جدید و بسیار خوبی در روستای حتی در نظر گرفته شد که یکی از بهترین کیفیت های آّب را در منطقه دارد درحال حاضر 18 میلیاردتومان اعتبار این طرح بوده که در دست پیگیری و اجراست .

نماینده مردم لالی در مجلس شورای اسلامی در ادامه به حوزه راه های روستایی اشاره و اظهار داشت: در کیفیت جاده های روستایی لالی آخرین شهر استان خوزستان است چرا که کمترین بهسازی و آسفالت روستایی را دارد و همه تلاش ما این بوده که این موضوع را به استاندار و مسئولان راه استان منتقل کنیم که خوشبختانه مجوز صدها کیلومتر بهسازی و آسفالت جاده های روستایی را اخذ کرده ایم که متاسفانه به علت مشکلات مالی دولت پس از برگزاری دو مناقصه هنوز پیمانکاری برای فعالیت به این حوزه ورود نکرده است .

وی همچنین از پیگیری ها در خصوص عبور بخشی از جاده لالی به الیگودرز در شهرستان خبر داده و با اعلام این که 4 خطه شدن دوراهی لالی به مسجدسلیمان مصوب شده است عنوان کرد:هر چند متاسفانه فعلا کار به صورت راکد مانده اما این کار یکی از ضرورتهایی بوده که باید انجام شود .

در ادامه این جلسه اصحاب رسانه از 4 شهرستان مسجدسلیمان ، لالی ، اندیکا و هفتکل به ارائه سخنان و پرسشهای خود از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی پرداختند که پس از اتمام پرسش ها نوبت به ارائه پاسخ ها به خبرنگاران رسید.

علی عسکر ظاهری در پاسخ به پرسش های خبرنگاران شهرستان لالی مبنی بر وضعیت فعالیت دانشگاه پیام نور ، راه اندازی محیط زیست و موضوع استخر اظهار داشت : دانشگاه پیام نور لالی با وجود آمار بیش از 700 دانشجو در جلسه ای که با مسئولان این دانشگاه داشتیم مقرر شد این واحد دانشگاهی به فعالیت های خود ادامه دهد و البته این در حالی است که مبلغ 600 میلیون اعتبار برای خرید زمین دانشگاه در اختیار شهرداری قرار داده ایم که اختلاف در محل خرید این زمین موجب وقفه در کار شده است .

وی همچنین با بیان این که در خصوص راه اندازی اداره محیط زیست لالی در حال پیگیری هستیم در خصوص استخر شهرستان عنوان کرد : معارضین محلی در لالی یکی از موانع بزرگی است که کار ساخت و تکمیل این استخر را دچار کندی کرده است که امیدواریم با همکاری همه دوستان و یکدلی در مسائل عمرانی شهر این مسئله حل شود .

نماینده مردم مسجدسلیمان ، لالی ، هفتکل و اندیکا در انتهای سخنان خود در خصوص وضعیت طرح های آبیاری زمین های کشاورزی با تقدیر از فعالیت های رقیه سلطانی مدیر جهاد کشاورزی لالی اعلام کرد : در حوزه کشاورزی ، کارهای خوبی در لالی صورت گرفته و موضوع آبیاری زمین های کشاورزی در لالی زودتر از سه شهر دیگر اتفاق خواهد افتاد .

پایان بخش این مراسم و نشست صمیمی ، اهدای لوح تقدیر به اصحاب رسانه و فعالان عرصه خبررسانی 4 شهر حوزه انتخابیه بود .

 

 

 

برای عضویت در کانال تلگرامی لالی نیوز روی تصویر زیر کلیک کنیدبرچسب ها : ,


آمین ۱۳۹۶/۶/۱۷
برادر محترم جناب مهندس ظاهری تا زمانی که مشکل اشتغال و تحصیل در خود شهرستان فراهم نشود نه جاده افسانه ای الیگودرز و نه جاده به حقیقت تبدیل شده بازفت و نه هیچ طرح جاده ای و هر چه مسولین ما وعده دادند و هنوز به عمل نرسیده دردی از مردم دوا نخواهد نکرد همانطور که واقعا عملا هیچ اتفاقی بعد از این همه سال نیافتاده و تغییری جز در بخش گردشگروی ان هم فصلی ندیدیم به امید آینده ای روشن.
نظر شما :
مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :