۱۳۹۹ شنبه ۲۹ شهريور  | 2020 September 19
کد مطلب: 5053   تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۱ خرداد ساعت 20:34 نسخه چاپی
اکبر اسیوند

(جوانان) کشور و گام دوم انقلاب

لالی نیوز: اگر مردم و مسئولان به قدرت و توانایی جوانان در گره گشایی از مشکلات و بازگشت نشاط، اعتماد و رونق به کشور، ایمان راسخ داشته باشند اگر نگاه متولیان امر به داخل کشور و ظرفیت ها و پتانسیل موجود باشد مسلماً نسل جوان و پرافتخار این مرز و بوم پرچم استقلال، عزت ملی، شرافت و عظمت ایران را بر قله های پیشرفت به اهتزار در خواهد آورد.

بیانیه ی گام دوم انقلاب و همچنین تاکیدات فراوان رهبری در مورد جوانان ما را بر آن داشت تا مختصری در مورد جوانان و کارکردشان را در این برهه ی بسیار پیچیده ولی بدون بن بست کشور بیان کنیم .

اگر شهید حسن باقری را ندیدیم اما شور و حرارت و خلاقیت و ابتکار و تصمیمات و روحیه ی جوانی و جوانی در کارها و تفکراتشان را همیشه شنیده ایم .

جوانان مشکل کشور نیستند بلکه راهگشای حل مشکلات کشورند به طوری که هر جا کارها را  به جوان ها سپردند سرافراز و روسفید از پس مسئولیت های محوله برآمدند . برای برپا شدن عدالت نیاز به جوانان مومن،تلاشگر ،متعهد و پیگیر هستیم و البته با حضور چشمگیر رسانه ها و فضای مجازی و ایجاد بستر لازم برای شفافیت بیشتر نیازمند جوانان جسور و نترس و پیگیر هستیم چرا که وقتی در تاریخ کشور و جمهوری اسلامی نگاه میکنیم هر گاه به جوانی مسئولیت داده شد سربلند بوده است .


البته جوان نه اینکه فقط 18 ساله،20 ساله  و 30 ساله و .. بلکه به عقیده ای 35 و 40 سال هم جوان محسوب میشود ؛ جوان البته صرفا به معنای سن خاصی نبوده بلکه جوانی و طراوت در کارها ،فکر جوان در کارها و نشاط و جوانی در روحیات و امور می باشد ، جوانی در کارها یعنی برای خدمت به مردم و راه انداختن کار مردم ،حل مشکل مردم گاهی نیاز به خلاقیت فراوان و اقدام جهادی.
همه باید بدانیم جوانگرایی مورد نظر متضاد با رشد و مسئولیت گرفتن بصورت رانتی(فامیلی،باندی،پولی و ..) بدون داشتن تخصص کافی و تعهد و وجدان متعهد و آگاه و کاربلد است . این نوع جوانگرایی که امروزه شاید نزدیک به واژه ی "ژن خوب" نیز بوده است چه بسا باعث فاصله گرفتن مردم از طعم واقعی عدالت و شایسته سالاری مورد اقبال عمومی مردم باشد و قطعا مطرود واقع میشود .
برای همین است که باید گفت "جوانگرایی شرط لازم است و نه کافی اما در چند سال اخیر با دید مثبت و خوب مسئولین بلند پایه ی کشور و استانی و محلی خوشبختانه جوانگرایی در حال صعود بوده و قطعا این جوانگرایی ها با در نظر داشتن همه ی جوانب خواهد بود .
جوانی که در اوان جوانی مسئولیتی میگیرد شاید همه ی فکر و ذکرش خدمت به مردم و کسب یک نام خوش و ماندگار از خود میباشد و آن عظمت و کبر ریاست و قدرت را چندان تحویل نگیرد .

شهرستان لالی نیز در این مدت شاهد جوانگرایی هایی در بدنه ی مدیریتی خود بوده است به طوریکه میانگین سنی مدیران نسبت به سالهای قبل  جوانتر شده است .
اگر مردم و مسئولان به قدرت و توانایی جوانان در گره گشایی از مشکلات و بازگشت نشاط، اعتماد و رونق به کشور، ایمان راسخ داشته باشند اگر نگاه متولیان امر به داخل کشور و ظرفیت ها و پتانسیل موجود باشد مسلماً نسل جوان و پرافتخار این مرز و بوم پرچم استقلال، عزت ملی، شرافت و عظمت ایران را بر قله های پیشرفت به اهتزار در خواهد آورد.

نمونه عینی شایستگی جوانان در فروردین امسال بود ، سیل سنگین اخیر در استانهای گلستان، لرستان و به ویژه خوزستان به معنای مفهوم مشارکت و همدلی و غیرت مثال زدنی جوانان بود که با ایستادگی شبانه روزی خود بحران ایجاد شده توسط … را مدیریت کرده و باعث حیرت همگان شد.

واقعه سیل با تمام تلخیها و کاستیها و بی تدبیریهای قبل و بعد آن درس بزرگی داشت و آنهم جونان آماده مدیریت مسئولیتهای بزرگ تر از تفکر بسته برخی مدیران ناکارآمد هستند و با میدان عمل دادن به نسل نو می توان بازوان توانمند در راستای توسعه استان خوزستان باشند.

ضرورت پشتیبانی مسئولان در این برهه حساس از جوانان یک نیاز اساسی و جدی به حساب می آید زیرا جوانان خوزستانی همانطور که در دوران انقلاب اسلامی و نیز دوره سخت جنگ تحمیلی گره های لاینحل را با دست توانمند خود مدیریت و حلکرده و کارنامه درخشانی به ارمغان آوردند و پیشتازان شهادت و ایثارگری بوده اند.

اکنون جوانان خوزستانی از راه اندازی شرکتهای دانش بنیان و کسب جایگاه های علمی، فرهنگی، ورزشی تا دفاع از حرم مطهر اهل بیت عصمت و طهارت و پاسداری از مرزها چون نگینی در کشور می درخشند.

ان شاء الله با آگاهی و هوشیاری مسئولان انقلابی و همبستگی مردم معزز و اعتماد راسخ به فرزندان خود، شاهد شکوفایی، خلاقیت، توسعه علمی و عملی استان زرخیز خوزستان و کشور باشیم.
اما نباید فراموش کرد که آسیب شناسی و شناخت خطراتی مانند تکبر ،غرور،خودبزرگ بینی ،بی انگیزگی حین کار ،عدم مسئولیت پذیری ،عدم تخصص کافی و نداشتن علم و دانش برای جوانان بسیار مورد اهمیت است .

امید است به یاری پروردگار و با تکیه بر توان جوانان به عنوان یک توان مقاومتی داخلی شاهد پیشرفت ،خودباوری و توسعه ی کشور با داشتن جامعه ای آرام و پرنشاط و پر از انگیزه و شوق خدمت و بالندگی باشیم .

اکبر اسیوند

مشاور جوان فرماندار لالیبرچسب ها : ,


محمد نصری ۱۳۹۸/۳/۲۱
درود به مهندس اسیوند ، متن عالی
حسینی ۱۳۹۸/۵/۱۴
دقیقا جنگ رو با 20 ساله ها بردیم
نظر شما :
مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :