۱۳۹۹ سه شنبه ۲۴ تير  | 2020 July 14
کد مطلب: 4885   تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۳ مهر ساعت 20:13 نسخه چاپی
معاون وزیرآموزش و پرورش در لالی:

بازگرداندن سهمیه كنكور دانش آموزان عشایری با جدیت دنبال می شود + تصاویر

لالی نیوز:حكیم زاده یكی از دلایل حضورش در خوزستان را تحقق اهداف دولت و وزرات آموزش و پرورش در این استان عنوان كرد و گفت: در آموزش و پرورش استان خوزستان چند هدف دولت و وزارت آموزش و پرورش تحقق پیدا كرد از این رو در این استان حضور پیدا كردم.

به گزارش لالی نیوز رضوان حكيم زاده صبح امروز سه شنبه ٢٣ مهرماه ٩٧ در حاشيه بازديد از مدارس عشايري آرپناه در لالي گفت: هدف از اين بازديد تشكر از زحمات ارزشمند معلمان عشايري است.

وي افزود: معلمان عشايري اين امكان را فراهم مي كنند كه آموزش و پرورش در دورترين مناطق كه دسترسي به آن بسيار دشوار است، داراي معلم باشد.

حكيم زاده تصريح كرد: معلمان عشايري  فرصت تحصيل علم و دانش را براي كودكان ما  در صعب العبورترين مناطق عشايري فراهم كرده اند و اين مسئله به ما در تحقق عدالت آموزشي كمك مي كند.

وي با اشاره به اينكه پوشش دوره پيش دبستاني در آموزش و پرورش خوزستان به خوبي انجام شده است، بيان كرد: با تلاش هاي ارزشمند مسئولين آموزش و پرورش استان خوزستان و حمايت خوب مردم عشاير، شاهد حضور گسترده نوآموزان پيش دبستاني در مدارس عشايري در كنار ساير دانش آموزان هستيم.

حكيم زاده دانش آموزان مناطق عشايري لالي را داراي انگيزه بالايي براي ادامه تحصيل دانست و گفت: اشتياق دانش آموزان عشايري اين منطقه به خصوص دانش آموزان دختر بسيار شوق انگيز است و اميدواريم شرايطي فراهم شود كه زحمات اين دانش آموزان به ثمر بنشيند.

وی همچنین پيش از ظهر امروز در جمع دانش آموزان منطقه عشايري لالي گفت: مردم اينجا سخت، باصلابت، پرتلاش و  بخشنده هستند و من خوشحالم كه امروز در جمع دانش آموزان و مردم عشايري منطقه لالي هستم.

وي با بيان اينكه تاريخ ايران مديون فداكاري هاي عشاير است، گفت: اگر امروز دانش آموزان ما مي توانند با ازادي درس بخوانند و در آرامش زندگي كنند بخاطر رشادت هاي عشاير عزيز است.

حكيم زاده  يكي از دلايل حضورش در خوزستان را تحقق اهداف دولت و وزرات آموزش و پرورش در اين استان عنوان كرد و گفت: در آموزش و پرورش استان خوزستان چند هدف دولت و وزارت آموزش و پرورش تحقق پيدا كرد از اين رو در اين استان حضور پيدا كردم.

وي آموزش و پرورش خوزستان را پيشتاز در پوشش نوآموزان دوره پيش دبستاني عنوان كرد و گفت: امروز به همت مديركل آموزش و پرورش خوزستان و همكاران ايشان در حوزه آموزش ابتدايي، خوزستان در پوشش دوره پيش دبستاني پيشتاز است و در اين بازديد مشاهده شد كه كلاس هاي  پيش دبستاني در صعب العبورترين مناطق نيز وجود دارد و من صميمانه از تلاش همكارانم تشكر مي كنم.

وي با بيان اينكه سختي راه باعث نشده كه دانش آموزان در اين منطقه صعب العبور بدون معلم بمانند، گفت: امروز معلمان باتجربه ما در مدارس بنياد بركت، كلاس هاي كانكسي و ...به دانش آموزان عشايري آموزش مي دهند كه اين امر شايسته تقدير است.

حكيم زاده با بيان اينكه براي ديدن زحمات معلمان بايد به مناطق عشايري سفري كرد، گفت: اين معلمان هستند كه پرچم جمهوري اسلامي ايران را برفراز مدارس در دور دست ترين نقاط كشور برافراشته مي كنند و براي تدريس در كلاس هايي با يك دانش آموز تا صدها دانش آموز در مدارس حاضر مي شوند.

وي با اشاره به اينكه عشق معلمي توسط معلماني كه علي رغم دوري مسير در كلاس درس حاضر مي شوند معنا مي يابد و اين نشان مي دهد كه تحصيل فقط محدود به مراكز شهري و مناطق بزرگ نيست، افزود: مردم اين ديار نيز از روي خردمندي فرصت برابر را براي تحصيل دختران و پسران فراهم مي كنند و تك تك دختران و پسران روستايي اين امكان را دارند كه روزي با اقتدار پيشگام تغييرات خوب براي اين كشور باشند.

حكيم زاده ضمن اينكه از تلاش براي بازگرداندن سهميه كنكور دانش آموزان عشايري خبر داد،  گفت: ساخت مدرسه شبانه روزي در منطقه عشايري لالي با جديت دنبال مي شود با اين اميد كه دانش آموزان ما پس از دبستان در مدارس دوره متوسطه ادامه تحصيل دهند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در ادامه با حضور در مدرسه شبانه روزي فدك با ابراز خرسندي از سفر به مناطق عشايري در شهرستان لالي استان خوزستان گفت: تحصيل دانش آموزان عشايري از اهميت بسيار بالايي برخوردار است و از توجه مسئولين آموزش و پرورش خوزستان به ادامه تحصيل دانش آموزان عشايري تشكر مي كنم.

وي دختران عشايري را داراي توانايي و استعداد بالايي دانست و گفت: خوشحالم كه  در جمع دختران خوب و مستعد عشاير در اين شبانه روزي هستم ، من نيز مثل شما عزيزان دوران نوجواني را در مدارس روستايي سپري كردم و در مدارس شبانه روزي ادامه تحصيل دادم.

حكيم زاده با بيان اينكه امروز وجود آموزش و پرورش عشايري مديون تلاش هاي استاد محمد بهمن بيگي در بنيان گذاري آموزش و پرورش عشاير در كشور است، گفت:  اگر امروزه در كشور داراي ١٨٦ هزار دانش آموز عشايري و تعدادزيادي مدرسه شبانه روزي هستيم خود را مديون تلاش هاي استاد بهمن بيگي مي دانيم . ايشان دانشسراي مخصوص عشايري ايجاد كردند و در راستاي آموزش و پرورش عشاير گام هاي بلندي برداشتند.

وي در عين جامعه عشايري را داراي زنان بزرگي همانند سردار مريم بختياري دانست و گفت: دختران عشاير بايد هميشه  به گذشته پرافتخارشان مباهات كنند و ثابت كنند كه با اراده و تلاش مي توانند به موفقيت هاي بزرگي دست پيدا كرد.

حكيم زاده گفت: عدالت آموزشي اين است كه شما فرصت هاي برابري براي تحصيل داشته باشيد، از اين رو يكي از اقدامات و پيگيري هاي مهم ما در وزارت آموزش و پرورش  بازگرداندن سهميه كنكور عشاير است چون دانش آموزان عشايري در طول تحصيل از امكانات كمتري برخوردار هستند.

وي در عين حال با تاكيد بر لزوم دارا بودن تمامي تخصص ها در جامعه عشايري گفت:  جامعه عشايري به همه نوع تخصصي نياز دارد و خيلي خوب است كه دانش آموزان عشايري با توجه به اين موضوع، به مشاغل متنوعي فكر كنند و با توجه به استعدادي كه دارند همان مسير را دنبال كنند.

وي در پايان يادآور شد: شما دانش آموزان عشايري بايد هميشه به ياد داشته باشيد كه فرزند عشاير هستيد و  بايد به جامعه عشايري خدمت كنيد.

گفتني است صبح امروز معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش به همراه مديركل آموزش و پرورش خوزستان و جمعي از مسئولين استاني از مناطق عشايري در لالي و منطقه صعب العبور آرپناه بازديد كردند.

 

 

 

 


 برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :